czwartek, 10 października 2019

PIĘKNO I SZTUKA - akcja happeningowa

Kiedy odczuwamy piękno i co nas obecnie zachwyca? Jak można przekazać innym dobro i czy bycie dobrym jest modne? Czy mówienie prawdy się opłaca? Co z naszą wrażliwością i poczuciem estetyki? Poprzez sztukę możemy uczulić ludzi na ważne idee, na piękno, odciągnąć ich choć na chwilę od skomercjalizowanego świata....
Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski oraz Pracownia Plastyczna TuArt zaprasza na HAPPENING ARTYSTYCZNY pod hasłem „Piękno i sztuka”, który nawiązywać będzie do Triady Platona - wartości takich jak DOBRO, PIĘKNO i PRAWDA. Dzieci, młodzież, dorośli - w kolorowych strojach, z transparentami i instrumentami muzycznymi będą przemierzać główne ulice miasta, aby zwrócić uwagę na wartości, o których współczesny świat zapomina. Atrakcją będzie ogromny, własnoręcznie wykonany bęben – prowadzony na platformie, który wybije rytm naszego serca i zachęci nas do uczestnictwa w happeningu. Na bębnie będzie grał Andrzej Kozacki, który po akcji happeningowej przeprowadzi warsztaty bębniarskie - „Bębny świata w rytmie serca”
Finałem będzie spotkanie w Galerii ZAWartE w MOKu, gdzie połączą się różne dziedziny sztuki. Wykonamy wspólnie ogromny obraz i posłuchamy koncertu jazzowego Emotion Trio.
OBY NAS BYŁO JAK NAJWIĘCEJ!!! Podobno ma świecić SŁOŃCE!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz